Ankieta konsultacyjna dotycząca projektu rewitalizacyjnego
Utworzono dnia 07.03.2025
Podsumowanie konsultacji społecznych dotyczących realizacji projektu w ramach działania 10.7
W dniu 6 marca 2025 r. o godz. 18:00 odbyło się spotkanie konsultacyjne połączone z warsztatami, podczas którego mieszkańcy oraz przedstawiciele różnych podmiotów aktywnie uczestniczyli w opracowywaniu koncepcji projektu w ramach działania 10.7 – Infrastruktura na rzecz aktywnego społeczeństwa, edukacyjna oraz rewitalizacja wspierające transformację gospodarki. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji i niezrzeszeni mieszkańcy, którzy chętnie dzielili się swoimi pomysłami i sugestiami. Uwagi oraz propozycje zgłaszali sołtysi, przewodnicząca osiedla Starówka, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, Biblioteki Publicznej w Golinie i Stowarzyszenia Razem dla Goliny.
Wybór optymalnego do realizacji wariantu projektu był wynikiem zarówno spotkania konsultacyjnego, jak i analizy opinii zebranych w ankiecie konsultacyjnej, która została udostępniona mieszkańcom podczas spotkania oraz była dostępna w różnych punktach na terenie Gminy. Dzięki temu każdy miał możliwość wyrażenia swojego zdania i zgłoszenia propozycji, a społeczność lokalna brała aktywny udział w opracowywaniu projektu i miała realny wpływ na decyzję o wyborze planowanego do realizacji wariantu.
Mieszkańcy wybrali do realizacji wariant projektu, który zakłada zagospodarowanie przestrzeni publicznych w Golinie na potrzeby społeczno-kulturalno-rekreacyjne w celu integracji oraz aktywizacji społeczności lokalnej. W skład wielofunkcyjnej przestrzeni ma wejść targowisko, amfiteatr z infrastrukturą towarzyszącą oraz strefa rekreacyjna. Zakres projektu ma obejmować również modernizację terenu ZGKiM, w tym oczyszczenie i zagospodarowanie terenu po starej stacji benzynowej oraz utworzenie przestrzeni edukacyjno-szkoleniowej. Nowe funkcje społeczne tego obszaru mają uwzględniać potrzeby różnych grup społecznych, tworząc przestrzeń sprzyjającą organizacji spotkań dla różnych grup, integracji oraz edukacji mieszkańców.
Zgłoszone uwagi:
- zazielenienie przestrzeni miejskiej,
- utworzenie strefy zabawy, w tym placu zabaw (szczególnie dla najmniejszych dzieci),
- uwzględnienie w projektowanych rozwiązaniach elementów integracyjnych i sensorycznych (np. trampoliny naziemnej),
- utworzenie ogrodu sensorycznego,
- utworzenie strefy kulinarnej z wiatą i piecem do pieczenia chleba, pizzy,
- zastosowania rozwiązań zapewniających dostępność dla osób o szczególnych potrzebach (np. pętle indukcyjne),
- oświetlenie i monitoring obejmowanego wsparciem terenu,
- uwzględnienie rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii,
- utworzenie stref relaksacyjno-wytchnieniowych,
- utworzenie miejsc postojowych, parkingów.
Aby jeszcze lepiej dopasować projekt do realnych potrzeb mieszkańców, udostępniamy ankietę online, w której mogą Państwo zgłaszać swoje dodatkowe sugestie i pomysły. Zachęcamy do udziału! Państwa opinie są dla nas niezwykle ważne i pomogą stworzyć przestrzeń najlepiej odpowiadającą oczekiwaniom lokalnej społeczności.
Osoby preferujące wypełnienie ankiety w formie papierowej mogą znaleźć jej wersję w kluczowych miejscach w Gminie: Urzędzie Gminy, Bibliotece Publicznej i Domu Kultury.
Termin na zgłaszanie uwag upływa 14 marca 2025 r.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania oraz osobom, które już podzieliły się swoimi opiniami!