Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Kultury w Golinie

FOCUS

Utworzono dnia 11.05.2023

 

Wyjdziecie dobrze nie tylko na zdjęciach - 3. Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ

 

Kochasz fotografowanie? Weź do udziału w trzeciej edycji Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ!

 

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza na kolejną odsłonę festiwalu, który z roku na rok przyciąga coraz większą publiczność. W terminie od 26 do 27 maja 2023 r. odbędą się wystawy fotograficzne, spotkania z artystami, fotospacery, a na finał fotobitwa i After Party. To wszystko czeka na uczestników i uczestniczki festiwalu. Warto zarezerwować czas na majowy weekend w Koninie!

 

Co się będzie działo?
 

Dzień pierwszy, 26 maja

 

Piątkowy poranek zacznie się od ważnego punktu programu! Zostanie ogłoszony temat FOTOBITWY! Pojawi się on o godz. 10.00 na stronie www.ckis.konin.pl, zostanie także rozesłany mailem do uczestniczek i uczestników bitwy.

 

Przed południem odbędzie się FOTOSPACER „Konin i duchy przeszłości”. Wraz z Jerzym Sznajdrem i Damianem Kruczkowskim będzie można spacerować po zakamarkach Starego Konina. Poznamy historię kilkunastu niezwykłych miejsc i usłyszmy różne anegdoty z nimi związane. Będzie też niespodzianka! Uczestnicy fotospaceru będą mogli wziąć udział w konkursie na zdjęcie z nagrodami! Wstęp wolny.

 

Wieczorem w Galerii CKiS Wieża Ciśnień odbędzie się wernisaż „Cisza Eremu" Franciszka Kupczyka. Wystawa jest kontynuacją wizualnej opowieści o kamedułach z klasztoru w Bieniszewie, najstarszego katolickiego zakonu mniszego. Harmonia, spokój, ale też praca codzienna – to wszystko zobaczycie na niezwykłych pracach fotografa.

 

Ciekawe wystawy fotograficzne członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów będzie można zobaczyć w kilku punktach naszego miasta. Jeśli wybieracie się na spacer, warto wędrować koło następujących miejsc: Parku Chopina, Bulwaru Nadwarciańskiego i Placu Niepodległości w Koninie.

 

Dzień drugi, 27 maja

 

Sobota zacznie się od małej podróży w bardzo ciekawe miejsce, w którym odbędzie się fotospacer „Obudzić piękno”. Uczestnicy wyruszą autobusem PKS do Grodźca, by tam, w pałacu, którego właścicielem jest Fundacja Sapieżyńska, posłuchać ciekawych opowieści o tym miejscu, a także złapać ciekawe kadry. Fotograficznym mistrzem ceremonii będzie Błażej Zalesiński, a specjalistą od historii – Damian Kruczkowski. Bilet: 40 zł. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

 

Popołudniu organizatorzy zaproszą publiczność na spotkanie z niezwykłą, malowniczą fotografią Damiana Drewniaka. W foyer Oskardu odbędzie się wernisaż „Melancholie”, podczas którego będzie też okazja do spotkania z artystą. Wstęp wolny.
 

Następnie emocje sięgną zenitu! W Klubokawiarni NOT rozegra się FOTOBITWA, w ramach której uczestnicy, w wyznaczonym terminie i godzinach, wykonają zadanie fotograficzne na wybrany przez jurorów temat. Podczas finału bitwy rozstrzygnięty zostanie pojedynek na najlepsze zdjęcie. Jurorami będą: artysta fotografii malarskiej Damian Drewniak, Mirosław Jurgielewicz - koniński fotoreporter i Patryk Koszela z Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów, a także… publiczność! Autorzy najlepszych czterech fotografii otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Starostwo Powiatowe w Koninie. Będzie także nagroda specjalna od firmy Chemat Sp. z o. o.

Bilet dla uczestnika fotobitwy: 40 zł. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Dla publiczności – wstęp wolny.

 

 

Festiwal zakończy się tanecznie! Osoby, które kupiły bilet na sobotnie wydarzenia (Fotobitwa i fotospacer) będą mogły wziąć udział w After Party, które odbędzie w Klubokawiarni NOT! Na tym wyjątkowym finale festiwalu pojawią się fotografowie z KKF FF, zaproszeni goście i partnerzy festiwalu. Będzie można odłożyć aparaty i potańczyć! U muzykę i atmosferę na parkiecie zadba DJ BOSSY .
Na After Party zaprasza Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów.


Zapraszamy do udziału w święcie fotografii!

 

O IDEI KONIŃSKIEGO FESTIWALU FOTOGRAFICZNEGO FOCUS NAS WARTĄ

Festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w 2021 roku. Skierowany jest do pasjonatów fotografii z całej Polski. To ciekawe warsztaty, wystawy, fotospacery, spotkania ze sławami polskiej fotografii oraz bitwa na zdjęcia w formule konkursu fotografii streetowej.

 

Ideą festiwalu jest nie tylko promowanie fotografii streetowej, ale także wyjście z fotografią na ulice. Odbiorcami wydarzeń festiwalowych są pasjonaci fotografowania z różnych zakątków Polski, ale także publiczność zupełnie nowa, która jest zaskakiwana wystawami zorganizowanymi w przestrzeni miasta. Założeniem festiwalu jest również rozwój umiejętności fotograficznych oraz wzbogacenie warsztatu pracy. Fotografia to forma nowoczesnej wypowiedzi, ogólnodostępnej artystycznej aktywności dla każdego, która zyskuje coraz większą popularność. Chcemy więc wykorzystać ten potencjał, by zwrócić uwagę na moc artystycznego przekazu zdjęć, na możliwości, jakie daje fotografowanie.

 

Festiwal wpisuje się w mapę kulturalną miasta i organizatorzy liczą na duże zainteresowanie fotografów i widzów, tak jak podczas ubiegłych edycji.

 

Partnerami wydarzenia są:

 • Urząd Miasta w Koninie
 • Starostwo Powiatowe Konin
 • Chemat sp. z o.o.
 • Winnica Vera Lisewo
 • Fundacja Sapieżyńska
 • CDN w Koninie
 • MBP w Koninie
 • Muzeum Okręgowe w Koninie
 • KDK w Koninie
 • Klubokawiarnia NOT
 • PKS Konin
 • MZK w Koninie
 • PGKIM w Koninie
 • ZS CKU w Koninie 

 

Organizatorzy:
CKiS w Koninie
KKF FF

DK GOLINA

Dom Kultury w Golinie
Plac Kazimierza Wielkiego 2

62-590 Golina

Telefon:

 

63 2418-097 

500-432-836

 

Godziny otwarcia:

od poniedziału do piątku: 08:00-16:00

 

E-mail:

dk-golina@o2.pl

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 162

W tym miesiącu: 187

W poprzednim miesiącu: 679

Wszystkich: 26480

DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2019

KULTURA W SIECI

TELEFON

CYFRYZACJA GOKów